SEPETİM

SINAV ÜCRETLERİ


GENEL ŞARTLAR ve AÇIKLAMALAR

GENEL KURALLAR

  • Yeterlilik sınavına başvurularda belgelendirme ücreti yukarıdaki listede ayrı ayrı belirtilmiştir. Fiyatlara KDV dahildir.
  • Sınav ücretinin tamamı sınav öncesi ödenmiş olmalıdır.

BELGE MASRAF KARŞILIĞINA İLİŞKİN KURALLAR

  • Belirtilen fiyatlara 150 TL (KDV'den muaftır) MYK belge ücreti dahil değildir. MYK Belge ücreti, başarılı olan adaylardan belge düzenleme aşamasında MYK´ya yatırılmak üzere Kalitesert Uluslararası Belgelendirme Denetim ve Dış Tic. Ltd. Şti. tarafından tahsil edilir. Belge zorunluluğu kapsamındaki mesleklerde teşvikten yararlanan kişilerden bir defaya mahsus belge masraf karşılığı tahsil edilmez.
  • Belge masraf karşılığı tutarı her yılın Ocak ayında MYK tarafından güncellenebilir. Belge masraf karşılığı tutarının güncellenmesi durumunda 01 Ocaktan itibaren basılan belgeler için güncel belge masraf karşılığı tahsil edilir. 
  • Sınavda başarısız olan adayın, başarısız olduğu birimlerin ve bölümlerin sınavına 1 yıl içerisinde, bir sefere mahsus, ücretsiz girme hakkı bulunmaktadır. Tekrar sınavında da başarısız olan adayların birim bazında başvurularında, sınav ücretleri, sınav türüne göre; Teorik Sınavlar ve Performans Sınavları için belgelendirme ücreti yukarıdaki listelerde ayrı ayrı belirtilmiştir.
  • Birim sınavlarına yeni başvurular birim bazında alınmaktadır. Sınav türü (T / P) bazında sınav başvurusu alınmamaktadır. Adaylar birimsel bazda sınava girdiklerinde, birim ücretine göre ödeme yaparlar.

BELGE ZORUNLULUĞUNA İLİŞKİN KURALLAR

  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğlerde yer alan mesleklerde tebliğ tarihinden itibaren düzenlenen sınavlara katılan ve başarılı olarak belge almaya hak kazanan adayların sınav belge ücretleri İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanmaktadır. İşsizlik Sigortası Fonundan yararlanma şartları ve yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarının uyması gereken şartlar Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav, Ölçme, Değerlendirme ve Belgelendirme Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde, Sınav ve Belge Ücretlerinin İşsizlik Sigortası Fonundan Karşılanmasına İlişkin Usul ve Esaslar ile 2018/1 sayılı MYK Sınav ve Belgelendirme Teşviklerinin Uygulanması Hakkında Genelge’de belirlenmiştir. 

ÜCRET İADESİNE İLİŞKİN KURALLAR

  • Adayın ilk defa sınavına girdiği ve başarısız olduğu ulusal yeterlilikte bir yıl içerisinde kuruluş tarafından sınav açılmaması ya da adaya sınav tarihinin bildirilerek uygunluğunun kanıtlanabilir yöntemle alınmaması durumunda sınav ücretinin tamamının iadesi kuruluş tarafından yapılır. Mücbir sebep bildirmeksizin iki kez sınav tarihini kabul etmeyen aday ücretsiz sınav hakkını kullanmış sayılır.

İNDİRİMLER

Kuruluşumuz aşağıdaki durumlarda sınav ücretinden indirim uygulayacaktır:
1 - 10 kişi arası toplu başvurularda % 10
11 - 20 kişi arası toplu başvurularda % 20
21 - 30 kişi arası toplu başvurularda % 25
31 ve üzeri toplu başvurularda % 30

DİĞER HUSUSLAR

  • Belgenin kaybolması, yıpranması veya değişiklik durumunda yeni belge  talebi 150 TL ücrete tabidir.

  • Sunulan hizmetlerde kargo, posta, ulaşım ve havale/EFT ücretleri aday tarafından karşılanacaktır.

ÖDEMELER İÇİN HESAP NUMARASI

TÜRKİYE İŞ BANKASI HOŞDERE /ANKARA ŞUBESİ

Hesap Adı: Kalitesert Uluslararası Belgelendirme Denetim ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Şube Kodu : 4243(Hoşdere/Ankara Şubesi)
IBAN : TR81 0006 4000 0014 2430 3991 70